А ваше право власності зареєстроване?
Ця справа може стати статтею в газеті, навіть детектив можна написати, якщо захотіти, але ми, як юридична компанія, яка щиро сподівається на те, що в нашій країні буде набагато менше таких ситуацій, на підставі яких можна написати книгу, хочемо її надати загального читання, щоб попередити всіх про існування таких ситуацій.
Почалося все спокійно, без жодних цікавих нюансів у справі як для юристів. Клієнт звернувся до нашої компанії за допомогою в оформленні спадкового майна, яке складалося з квартири. Він пропустив термін подання заяви для прийняття спадщини, але це не рідкість сьогодні, і тим більше, на це була поважна причина.
Ми звернулися до суду, щоб поновити строк для прийняття спадщини та визнати право власності на квартиру у порядку спадкування за законом, оскільки це був єдиний можливий варіант. Все пройшло добре, суд, зробивши безліч запитів для того, щоб підтвердити родинні зв'язки нашого клієнта та спадкодавця та підтвердити право власності на квартиру померлого, все ж таки прийняв рішення на нашу користь і визнав право власності на квартиру за нашим клієнтом.
І ось, ми отримали довгоочікуване рішення суду з печаткою, з написом «набуло законної сили» і, звичайно ж, вирушили до нотаріуса реєструвати право власності клієнта на квартиру в Державному реєстрі.
Все, як бачите, йшло своєю чергою, але рівно до того моменту, як нотаріус зареєстрував заяву про реєстрацію права власності на квартиру. Після цього невідомим нам чином з'явилася ще одна заява на оформлення права власності на цю ж квартиру від іншої людини, яку клієнт наш знати – не знав. І різниця у подачі цих заяв становила два дні, та інша заява також була подана на підставі рішення того ж суду.
Наша швидкість роботи та ці два дні, зберегли квартиру та право власності на неї за нашим клієнтом. Але що найцікавіше, так це те, що справді існує інше рішення суду, на підставі якого право власності на квартиру, що належить зараз нашому клієнту, визнали за зовсім іншою людиною. Ми з цією справою ознайомилися і були справді шоковані і його матеріалами та рішенням, яке ухвалили на їх підставі. Не відповідало багато, навіть свідоцтво про смерть спадкодавця було з іншим номером та іншою серією, ніж справжнє.
Ця ситуація шокувала нас, зібравши матеріали ми оскаржили це незаконне рішення. Квартира залишилась у власності нашого клієнта.
Помилки у ПІБ
До нас у компанію приходять люди у яких, на початку, зовсім інші проблеми та потреби, але потім виявляється, що вони стали жертвою, якщо можна так сказати, роботи наших органів влади, які дуже, ну просто ДУЖЕ УВАЖНО вписують ім'я, прізвище, по батькові , дати та іншу інформацію у документи, які вони видають.
Ось Вам приклад на обличчя, як кажуть…
До нашої компанії звернулася людина з питанням щодо реєстрації права власності на будинок та земельну ділянку. Документи у клієнта, як він запевняв під час спілкування по телефону, були в «повному порядку».
Коли клієнт прийшов на консультацію, виявилося, що «повний порядок» дуже далекий від того, що ми побачили.
У правовстановлюючих документах, а саме – у держакті на земельну ділянку та у договорі дарування, прізвище клієнта написали неправильно. І вийшло, що документи щось зовсім і не його, і будинок не його, і земельна ділянка теж.
Начебто й помилка не значна – одна буква, скажете Ви, але різноманітність прізвищ настільки велика, що думаю, в Україні зустрінеться людина з Вашим новим «помилковим» прізвищем. І в результаті вийде так, що є правовстановлюючі документи, є власник, але нічого спільного з Вами це не має.
І що тут важливо, ми вчасно помітили цю помилку і якнайшвидше виправили її в судовому порядку. Процес звичайно не дуже швидкий, але якщо все грамотно викласти у заяві, то й успіх гарантовано.
У випадку нашого клієнта все вирішилося найкращим чином. Ми запустили судовий процес, пройшли його успішно, було ухвалено рішення суду на його користь, тобто. – ми встановили факт приналежності правовстановлюючих документів нашому клієнту та зареєстрували право власності на будинок та земельну ділянку вже з правильним прізвищем, ім'ям та по батькові.
Тому, наполегливо рекомендуємо уважно читати Ваші документи, перевіряти їх, і у разі навіть незначної помилки негайно реагувати та вживати потрібних заходів.
І навіть якщо це не помилка, а скорочення та/або в документі просто не вказано Ваше по батькові, то потрібно пам'ятати, що Ваші правильні дані записані у паспорті, і будь-яка їхня невідповідність з іншими документами – це вже проблема.
Тепер візьміть свій паспорт, подивіться уважно на його номер, серію, прізвище, що в ньому вказано і перевірте всі свої документи, що встановлюють право.
Уважність та швидкість реагування може врятувати Вас від дуже серйозних проблем.